Zasady przystąpienia do konkursu
- W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej (klasy 4–6), gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w województwie zachodniopomorskim.
- Konkurs rozpoczyna się 18 lutego 2013 roku i trwa do 20 października 2013 roku.
- Moment przystąpienia do konkursu jest dowolny, jednakże blog teatralny powinien być prowadzony przez minimum pięć miesięcy.
- Blog teatralny powinien być samodzielnym i oryginalnym dziełem uczestnika konkursu; posty winny ukazywać wkład pracy własnej blogera.
„Zuzu i Lulu”
Reżyseria: Katarzyna Klimek i
Edyta Niewińska-Van der Moeren
Zdjęcie: Karolina Machowicz
|
Zasady uczestnictwa w konkursie
- Uczestnik zakłada blog, który poświęcony zostanie szeroko rozumianym zjawiskom życia teatralnego.
- Zarówno wybrana forma blogu (blog, videoblog, fotoblog), jak i portal są dowolne, zależą od decyzji uczestnika. Dopuszczalne są zarówno blogi prowadzone indywidualnie, jak też blogi grupowe, w tym klasowe.
- Uczestnicy konkursu powinni po założeniu blogu przesłać jego link oraz swoje dane osobowe na adres teatroblog.pleciuga@gmail.com, a na własnym blogu zamieścić link do strony Teatru Lalek „Pleciuga” (http://pleciuga.pl) oraz do blogu organizacyjnego (http://teatroblog-pleciuga.blogspot.com/).
- Na blogu organizacyjnym uczestnicy znajdą wskazówki przydatne przy zakładaniu i prowadzeniu blogu, będą mogli również na bieżąco zasięgać porad organizatorów konkursu. Tam też zamieszczane będą rozmaite informacje z życia teatrów, które mogłyby się przydać blogerom.
- Po założeniu blogu uczestnik powinien możliwie regularnie zamieszczać posty. Wszystkie posty będą czytane przez organizatorów, którzy jednak powstrzymają się przed komentowaniem wpisów do czasu rozstrzygnięcia konkursu.
- Na blogu uczestnik konkursu może zamieścić: recenzje obejrzanych spektakli teatralnych, recenzje przeczytanych sztuk, książek i czasopism poświęconych teatrowi, wywiady z aktorami i innymi pracownikami teatrów, własne przemyślenia dotyczące zjawisk życia teatralnego, reportaże bądź fotoreportaże o tematyce teatralnej, prace plastyczne dotyczące teatru etc. Wybór tematów oraz decyzja, czy skupiać się wyłącznie na jednym zagadnieniu, na kilku lub na wielu, zależy od blogera i nie przekłada się automatycznie na ocenę (o tej decyduje jakość merytoryczna postów).
- Najważniejsza jest jakość postów, należy jednak zadbać także o ich regularność, jak również o stronę językową wpisów.
- Ocenie podlegać będzie jakość merytoryczna wpisów, poziom ich samodzielności, umiejętność zaciekawienia odbiorcy, kulturalnego przedstawienia swojego stanowiska oraz ukazania indywidualnego sposobu odbioru teatru.
- Ocenie nie będzie natomiast podlegać osoba blogera ani jego teatralny gust (wybór takiego, a nie innego spektaklu, ocena pozytywna bądź negatywna).
- Organizator chętnie udzieli uczestnikom wsparcia podczas zbierania materiałów do kolejnych postów. Wsparcie obejmować będzie umożliwienie lub zorganizowanie spotkania z pracownikami teatrów w Szczecinie, dostęp do wybranej literatury, a także zaproszenie na wybrane próby lub spektakle teatralne.
Ocena prac
- Konkurs zostanie rozstrzygnięty w listopadzie 2013 roku.
- Ocenie podlegają wszystkie elementy blogu, najważniejsza jednak jest treść postów. Jury będzie zwracało uwagę na jakość wpisów, a także na ich regularność.
- Prace będą oceniane w trzech kategoriach: uczniowie klas 4–6 szkoły podstawowej, uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
- W wyznaczonym terminie jury uroczyście przedstawi zdobywców pierwszych miejsc i wyróżnień oraz wręczy nagrody.
„Kum i Plum”
Scenariusz: Monika Gerboc (we
współpracy z Hany Galetkowe)
Teksty piosenek: Katarzyna
Butkiewicz
Reżyseria: Monika Gerboc
Zdjęcie: Zbigniew Niecikowski
|
Nagrody
- Główną nagrodą będzie przedruk wybranych
fragmentów zwycięskich blogów
w „Kurierze Szczecińskim” oraz w gazecie teatralnej „Gabit”. - Zwycięzcy otrzymają także inne atrakcyjne nagrody związane z teatrem i dziennikarstwem.
Uwagi
- Zgłoszenie do udziału w konkursie jest bezpłatne.
- W przypadku naruszania zasad etyki wypowiedzi oraz zamieszczania plagiatów lub ograniczania się jedynie do cytowania cudzych materiałów blog zostanie wykluczony z konkursu.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawdziwe lub błędne dane podane przez uczestnika (na przykład wiek, godność, adres).
- Prowadzone blogi stanowią własność ich twórców. Teatr Lalek „Pleciuga” zastrzega sobie jednak prawo do wykorzystywania i powielania w celach marketingowych oraz na potrzeby teatru treści zamieszczonych na biorących udział w konkursie blogach.
Życzymy powodzenia i radosnego blogowania!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz