poniedziałek, 11 marca 2013

Interesujące strony, czyli propozycje lektury teatralnej


Pierwszy gorący okres przygotowań do KONTRAPUNKTU za „Pleciugą”, możemy więc powrócić do blogowania. Jak obiecywałam ostatnio, podzielę się dziś z Tobą adresami kilku interesujących stron poświęconych różnym zagadnieniom związanym z teatrem.
Oto garść adresów:

Znajdują się tu recenzje, wywiady, artykuły, najnowsze informacje dotyczące teatrów, spektakli i wydarzeń z teatralnego świata, a także poświęcone zjawiskom teatralnym felietony. Szczególnie te ostatnie mogą się okazać inspirujące – pokazują, jak w sposób interesujący, zabawny albo poruszający pisać o różnych sprawach dotyczących teatru. Poza materiałami przygotowanymi specjalnie dla portalu pojawiają się także przedruki tekstów zamieszczanych w różnych gazetach i na rozmaitych stronach.
Na e-teatrze publikują między innymi cenieni dramatopisarze, reżyserzy i teatrolodzy, więc warto sprawdzić, co mają do powiedzenia.

Tu także znajdziesz recenzje, wywiady, przemyślenia dotyczące zjawisk teatralnych oraz teksty poświęcone historii teatru i warsztatowi aktora.
Na podstronie „Współpraca” twórcy tak mówią o Teatrze dla Was: „Jego główną ideą jest forum wymiany myśli teatralnej. Wypełniamy ją poprzez prezentację różnorodnych spojrzeń na Teatr oraz zjawisk teatralnych [...]”.

Na stronie Dziennika... zamieszczane są recenzje, informacje o wystawach i konkursach i felietony. Znajdziesz tu także linki do blogów teatralnych – warto zobaczyć, jak blogują aktorzy, reżyserzy, dziennikarze i grupy artystyczne.

„Teatr” to jedno z tych czasopism poświęconych teatrowi, które warto poczytać chociaż od czasu do czasu. Na stronie „Teatru” znajdziesz niektóre z tekstów zamieszczonych w miesięczniku: recenzje, felietony, sylwetki twórców. Zostały  one napisane przez znawców teatru, krytyków teatralnych i literackich, reżyserów, aktorów, dziennikarzy i pracowników teatru.

Możesz tu przeczytać recenzje, felietony, eseje, artykuły teoretyczne, wywiady, a także znaleźć wiele przydatnych informacji o najnowszych wydarzeniach w świecie teatru.

Na stronie poświęconego kulturze Dwutygodnika znajdziesz zakładkę „Teatr”, a tam – recenzje, felietony, wywiady. Może przy okazji skusisz się także na poczytanie tekstów z innych podstron – kto wie, czy i one nie staną się inspiracją podczas blogowania?

Dla starszych blogowiczów bardzo interesująca w marcu i kwietniu powinna być strona KONTRAPUNKTU. Zobacz, co można obejrzeć w tym roku – może któryś spektakl Cię zainteresuje?
Jeżeli masz skończone szesnaście lat, zerknij też na podstronę dotyczącą wolontariatu – takie doświadczenie to dopiero materiał do blogowania!

Jeżeli jesteś w młodszej grupie wiekowej, mogą Cię zaciekawić propozycje festiwalowe Małego Kontrapunktu; nie tylko spektakle, ale i warsztaty odbywające się w teatrze potrafią stać się inspiracją do napisania postu.

Miłego czytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz